EMV I etapp Tallinn,Saku Suurhall

04-05. mail Tallinnas Saku Suurhalli juures peetud Eesti drifti meistrivõistluste esimesel etapil triivis julgelt esikohale Harold Valdma pro-klassis

Hooaja esimene etapp kuulus kahtlemata just noortele sõitjatele. Sõna otseses mõttes noortele, sest võitjad Harold Valdma ja Kevin Pesur pro-street klassis on pea kaks korda nooremad, kui paljud nende konkurendid. Pesur on 15-aastane ning Valdma 19.

Pro-klassi rohkearvuline raskekahurivägi lasti rajale juba reede õhtul, et tutvuda rajaga ning laupäeval jätkata kvalifikatsioonisõitudega. Parima kvalifikatsioonisõidu tegi valitsev Eesti meister Taavi Toomara, kelle ülivõimas sõit teenis hindajailt lausa üle 90 punkti. Temale järgnesid Martin Vaga, Henri Puhmas, Allan Lätt ja ainus väliskülaline Harri Kosunen Soomest. Harold Valdma teenis kvalifikatsioonisõitude eestvaid 66 punkti, millega asetus ta alles 13. kohale.

Harold Valdma esimeseks vastaseks oli Henri Puhmas, teiseks Karl-Sander Lebbin ning kolmandaks Martin Vaga. Kõik andsid endast parima, näitasid kauneid poognaid ning uks-ukses sõitu püüdes vastast eksitada. Neist paaridest väljus võitjana ainult Valdma. Nii sattusidki finaalsõitu vastakuti soomlane Kosunen ja Valdma. Finaalsõit oli väga tasavägine, kiire ja agressiivne, ent soomlane kaotas oma võidulootuse, kui kaldus jälitussõidus pisut rajalt välja ning see tähendas võitu Valdmale. Seejuures on märkimisväärne fakt, et Harold Valdma on pro-klassi noorim sõitja, kes hoolimata oma noorusest, kuulub Eesti driftiparemikku. Noormees alustas driftimist 2011. aastal street-klassis ning on tänaseks saanud hulgaliselt võistluskogemusi nii Eestis kui välismaal. Mullu osales ta peamiselt välismaistes driftisarjades ning tänavu plaanib taas keskenduda Eesti meistrivõistlustele ning kaasa lüüa ka Euroopa suurimas driftisarjas Drift Allstars, mis augustis toimub esmakordselt ka Eestis.

Harri Kosunen, HAROLD VALDMA, Martin Vaga
Harri Kosunen, HAROLD VALDMA, Martin Vaga

BMW E46 LSX HAROLD VALDMA Saku Suurhall 2014
HAROLD VALDMA, BMW E46 LSX, VAK Racing Team 2014

JORDAN VALDMA, EMV I etapp Saku Suurhall 2014
JORDAN VALDMA, NISSAN 200SX, VAK Racing Team 2014


JORDAN VALDMA EMV I etapp, Saku Suurhall Tallinn