Drift Allstars Round II Tsehhi,Sosnova

27-29. juuni Tšehhis Sosnovas peetud Drift Allstars European series teisel etapil sai noor Eesti driftija Harold Valdma kõrge neljanda koha.

Kohal oli Euroopa paremik eesotsas rehvitehaste meeskondade esisõitjatega. Harold Valdma sai kvalifikatsioonis 13. koha ja esimeseks vastaseks oli mitmekordne Ukraina ja Ida-Euroopa meister Dmitry Illyuk. Head jälitussõitu teinud Valdma suutis teda napi ühe punktiga edestada ja pääseda 16 parema hulka.

Järgmine vastane oli Allstarsi esimese etapi Londonis võitnud poolakas Piotr Wiecek, kes lasi ees sõites pärast koonuste tabamist auto otseks ja jällegi võit Harold Valdmale.


Esikaheksas tuli vastu seista inglasele Martin Richardsile. Sarja veteran on viimasel ajal head minekut näidanud, kuid Valdmale temast sel korral vastast ei olnud, sest taga sõites Richards eksis ning tegi ka suure eksimuse ees sõites, mis viis esineliku hulka eestlase.

Poolfinaalis tuli kokku minna mitmekordse Iiri meistri ja endise Drift Allstarsi meistri James Deane'iga. Mees on sel aastal Falkeni tehase sõitja ning tuli Allstarsi tagasi selge eesmärgiga võtta sarjas järjekordne esikoht. Harold tegi väga hea sõidu Deane'i taga ja ainult viimases kurvis lasi vastasel väheke eest libiseda. Deane'i jaoks aga sellest piisas. Ta püsis Valdmal algusest kuni lõpuni "ukses" ja nii pidi eestlane minema kolmanda koha sõitu.


Deane'i ees sõites oli Harold  Valdma auto hakanud pisut tõrkuma ja kolmanda koha sõidus tuli võit ära anda vaid seitsme silindriga töödanud auto tõttu, sest jõudu vastasel "ukses" püsida lihtsalt polnud.

Võit läks sel korral Poola Dawid Karkosikule ning teine koht James Deane'ile, kes tõrkuma hakanud tehnika tõttu pidi finaalis katkestama. Kolmas koht taas Poola Marek Wartalowiczile.

Harold Valdma sõnul peab ta kahjuks järgmise etapi Rootsis vahele jätma, sest osaleb samal ajal Eesti meistrivõistlustel, kuid osaleb kindlasti Läti, Eesti, Leedu ja Poola sõitudel. Noormees lubas Eesti Allstarsi etapil oma kodurajal Laitses kavatseb ta minna täispangale ja kodupubliku toel kõrget kohta jahtida.

Dimitri Iljuk,HAROLD VALDMA,Martin Richards
Dmitry Illyuk, HAROLD VALDMA, Martin Richards

Harold Valdma&Dmitry Illiuk
HAROLD VALDMA & Dmitry Illyuk

HAROLD VALDMA & James Deans
HAROLD VALDMA & JAMES DEANS

HAROLD VALDMA-VAK Racing 2014
HAROLD VALDMA #16

Drift Allstars Tšehhi, Sosnova,2014
Teel tippu, Poola piirile. Hetkel oleme 888m merepinnast